Dzień Wiosny pełen talentów!

Dnia 21 marca 2014 roku, uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie obchodzili Dzień Wiosny. Z tej okazji zaprezentowali przed szkolną publicznością swoje umiejętności podczas kolejnej edycji szkolnego konkursu  „Mam Talent”. Kandydaci przygotowywali się do konkursu przez wiele dni a ich pokazy wzbudziły podziw nie tylko rówieśników ale również nauczycieli. Publiczność mogła zachwycać się miedzy innymi tańcem, śpiewem, akrobatyką, pokazem judo, pracami plastycznymi. Pierwsze miejsce zdobyła swoją grą na flecie poprzecznym Maja Szybczyńska – Kazik z klasy III.. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Dyro, uczennicy klasy IIa, za prezentację prac plastycznych. Trzecie miejsce otrzymał Sebastian Bereźnicki z klasy Ia za pokaz walki judo. Wyróżniono również następujące osoby: Bartosza Kranza za prezentację pracy plastycznej, Zofię Sytek za pokaz figur gimnastycznych, Joannę Woszczyńską za śpiew oraz zespół taneczno-wokalny z klasy IIb w składzie: Paulina Wiśniewska, Jagoda Kaszyńska, Martyna Szara. Wszystkim laureatom zostały wręczone dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Elżbiety Szybczyńskiej.
 Po konkursie talentów odbył się turniej wiedzy przyrodniczej, który wygrała reprezentantka klasy IIb Aleksandra Pawełczak. Publiczność mogła również podziwiać Panie Wiosny jako portrety jak i na żywo jako reprezentantki każdej z klas. Wśród nich największe uznanie swoim strojem zdobył Paweł Pochylski z klasy IIa. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy przemarszem po Szelejewie z Kukłą Marzanną.

__________________________________________________________________

Dzień wiosny

21 marca w naszej szkole powitaliśmy wiosnę. Została wybrana Wiosna 2014 – Sara Cichowicz i jej pomocnica Wiosenka 2014  - Aleksandra Kranz. Następnie czas umilił nam pokaz talentów, w którym zobaczyliśmy między innymi pokaz żonglowania piłką, pokazy taneczne i występy muzyczne.

__________________________________________________________________

Przedstawienie profilaktyczne "Maska"

Dnia 26 lutego 2014r. na hali sportowej aktorzy z teatru krakowskiego wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym „Maska”. Odbyła się osobna inscenizacja dla uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum. Przedstawienie miało na celu ukazanie, że warto się uczyć, bo wiedza zdobyta w szkole na pewno przyda nam się w przyszłości. Na koniec spektaklu zostało postawione pytanie „Jaki jest cel naszego życia?”, na które każdy z nas powinien sam sobie odpowiedzieć.

__________________________________________________________________

Bal karnawałowy

24 stycznia w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Tematem przewodnim były Indie. Na balu odbyły się konkurencje takie jak : taniec z kotylionami, taniec z balonem, „Kopciuszek”, taniec z krzesłami i picie herbaty łyżeczką. Wybrano również najciekawiej przebrane osoby, a najliczniej przybyłe klasy otrzymały bilety zwalniające z odpowiedzi. Królową Balu w podstawówce została Daria Sobkowska, a w gimnazjum Elwira Orzechowska, Królem balu okrzyknięto Gracjana Głowskiego w podstawówce i Jasia Gaczkowskiego w gimnazjum.

__________________________________________________________________

Akcja choinka

20 grudnia, jak co roku w naszej szkole, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie akcji „Choinka”. Na początku apelu zostało wręczone stypendium dla Patrycji Sobkowskiej za osiągnięcia w nauce. Podczas przeglądu kolęd przygotowanych przez klasy komisja w składzie: p. Wojciech Pilachowski, p. Jolanta Superczyńska i p. Danuta Górna oceniała wystrój klas. Na apelu odbyło się również wręczenie nagród za konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową, Kalendarz Adwentowy oraz konkurs wiedzy o obchodzeniu Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pierwsze miejsce w akcji „Choinka” w podstawówce zajęła klasa 6b, a w gimnazjum klasa 2b. Gratulujemy!

__________________________________________________________________

Przedstawienie artystyczne - wigilia 2013

Program artystyczny w wykonaniu klasy III szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawcy Joanny Michalik dla nauczycieli i pracowników z ZPS Gąsawa.

__________________________________________________________________

Trochę słów, dużo muzyki – świąteczny występ

Świąteczna atmosfera daje się odczuć w naszej szkole już od kilku dni. Sale przystrojone, wigilie klasowe zaplanowane. Przyszedł moment na świąteczny występ. Odbył się on w gąsawskiej Stodole 18 grudnia. Wiersze oraz ciekawostki o obchodach Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie przeplatane były gwiazdkowymi piosenkami. Na zakończenie widzowie wysłuchali kilku kolęd odegranych przez grupę członków szkolnej orkiestry dętej. W występie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprawę muzyczną i chór przygotował pan dyrektor Jacek Superczyński. Członkowie orkiestry dętej ćwiczyli pod okiem mgr Jacka Jackowskiego. Teksty dla narratorów opracowała mgr Adrianna Wierska. Nad całością występu czuwała mgr Katarzyna Sulecka.

__________________________________________________________________

Otrzęsiny klas pierwszych

14 października odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, które przygotowala klasa 2b. Tradycyjnie na rozpoczęcie pierwszaki poczęstowane zostały zupką, a następnie rozpoczęto klasowe zmagania. W jury zasiedli : p. Agnieszka Kuleta, p. Agnieszka Adamczyk, p. Danuta Górna, p. Katarzyna Kuchta-Tomaszewska, p. Katarzyna Augustyniak, Olga Grzankowska oraz "Baba ze wsi" - Weronika Paś. Po zaprezentowaniu piosenki, tańca, stroju i herbu klasy zaczęły się rozgrywki. Klasa 2b przyszykowała kilka konkurencji, np. malowanie karykatury wychowawcy, przebranie klasowego kolegi w stracha na wróble, wrzucenie kalosza do hula-hop i nadmuchanie największego balona, w jak najszybszym czasie. Niewielką przewagą punktów zwycieżyla klasa 1b. Gratulujemy! :).

________________________________________________________________

Va lubi tańczyć!!!


20 września odbyła się w szkole dyskoteka klasy Va. Piątoklasiści świetnie się bawili w swoim małym gronie. Zabawa trwała od 16:00 do 20:00, pod czujnym okiem wychowawczyni – Anny Maciejewskiej oraz pani Iwony Lubawa i mamy Julianny.  Oprócz tańca uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursach. Chłopcy ścigali się w nadmuchiwaniu balonów. Najlepszą parą w tańcu z balonem okazali się Kornelia Kilichowska i Krystian Budzyński. Wiele emocji wśród uczestników dyskoteki wywarła zabawa z czekoladą, którą przeprowadziła pani Katarzyna Sulecka. Oprawą muzyczną zajął się szkolny radiowęzeł.